Vem blir ditt ombud?

Våra djurombud är kunniga och passionerade djurälskare som står till din tjänst på tider som passar dig. Alla har lång erfarenhet och vet hur viktigt det är att få rätt försäkring till sin hund eller katt.

Vi är stolta över våra ombud och den kompetens de erbjuder. Försäkringar kan kännas knepigt för många, men ombuden är specialister och hjälper dig gärna att skräddarsy en försäkring som passar just dig och ditt djur. Oavsett vem du väljer kommer du att få utmärkt service – även kvällar och helger.

Vänd dig till ett ombud som bor nära dig eller ett som delar samma intresse som du. Ta en liten stund och läs vad varje ombud berättar om sig själva och sina specialintressen. Här finns allt från uppfödare och hundtränare till proffs på lydnad och aktiva jägare. Du hittar säkert någon som passar dig och dina behov!

Välj ombud

Carolina Bohman
Carolina Bohman
072-142 92 61
carolina.bohman@svedea.se
Lär känna Carolina
Anna Bengtsson
Anna Bengtsson
072-147 70 46
anna.bengtsson@svedea.se
Lär känna Anna

Ingrid Andersson
Ingrid Andersson
072-717 68 14
ingrid.andersson@svedea.se
Lär känna Ingrid

Anne Åkesson
072-717 66 10
anne.akesson@svedea.se

Jimmy Låås
Jimmy Låås
072-717 68 15
jimmy.laas@svedea.se
Lär känna Jimmy

Eva Gadefelt
072-083 94 90
eva.gadefelt@svedea.se
Lär känna Eva

Karin Gustavsson
Karin Gustavsson
072-143 92 97
karin.gustavsson@svedea.se
Lär känna Karin

Merja Tolonen
Merja Tolonen
072-141 95 23
merja.tolonen@svedea.se
Lär känna Merja
Sofie Krigholm
Sofie Krigholm
072-147 94 36
sofie.krigholm@svedea.se
Lär känna Sofie
Caroline Haglund

072-083 94 59
caroline.haglund@svedea.se
Lär känna Caroline

Hanna Christoffersson

Hanna Christoffersson
072-143 55 48
hanna.christoffersson@svedea.se
Lär känna Hanna
Elin Gunnarsson
Elin Gunnarsson
072-141 02 97
elin.gunnarsson@svedea.se
Lär känna Elin

Marlene Edvinsson
Marlene Edvinsson
072-083 95 02
marlene.edvinsson@svedea.se
Lär känna Marlene

Marie Johansson
Marie Johansson
072-142 92 54
marie.johansson@svedea.se
Lär känna Marie
Elisabeth Wennerbo
Elisabeth Wennerbo
072-141 04 83
elisabeth.wennerbo@svedea.se
Lär känna Elisabeth
Prata
med
oss!
Kontakta oss som du vill
Chatta med oss
Just nu är det ingen kötid
Ring oss
Just nu är det ingen kötid
Bli uppringd
Mejla oss
Vi svarar normalt inom en arbetsdag.
Varmt välkommen att ringa oss. Vi besvarar dina frågor om allt som rör försäkringar och mer därtill.
Mina sidor kan du logga in för att se pågående fakturor, skriva ut försäkringsbrev och ändra dina kontaktuppgifter.
Fyll i ditt telefonnummer så ringer vi dig nästkommande vardag
Mina sidor kan du logga in för att se pågående fakturor, skriva ut försäkringsbrev och ändra dina kontaktuppgifter.