Vem blir ditt ombud?

Våra djurombud är kunniga och passionerade djurälskare som står till din tjänst på tider som passar dig. Alla har lång erfarenhet och vet hur viktigt det är att få rätt försäkring till sin hund eller katt.

Vi är stolta över våra ombud och den kompetens de erbjuder. Försäkringar kan kännas knepigt för många, men ombuden är specialister och hjälper dig gärna att skräddarsy en försäkring som passar just dig och ditt djur. Oavsett vem du väljer kommer du att få utmärkt service – även kvällar och helger.

Vänd dig till ett ombud som bor nära dig eller ett som delar samma intresse som du. Ta en liten stund och läs vad varje ombud berättar om sig själva och sina specialintressen. Här finns allt från uppfödare och hundtränare till proffs på lydnad och aktiva jägare. Du hittar säkert någon som passar dig och dina behov!

Välj ombud

Helen Jacobsson
076-697 52 21
helen.jacobsson@svedea.se
Lär känna Helen
Anna Bengtsson
072-147 70 46
anna.bengtsson@svedea.se
Lär känna Anna

Anne Åkesson
072-717 66 10
anne.akesson@svedea.se

Ingrid Andersson
072-717 68 14
ingrid.andersson@svedea.se
Lär känna Ingrid
Merja Tolonen
072-141 95 23
merja.tolonen@svedea.se
Lär känna Merja
Caroline Haglund
072-729 14 07
Sofia Sjödin
072-142 62 62
sofia.sjodin@svedea.se
Lär känna Sofia
Hanna Christoffersson
072-143 55 48
hanna.christoffersson@svedea.se
Lär känna Hanna
Elin Gunnarsson
072-141 02 97
elin.gunnarsson@svedea.se
Lär känna Elin

Marie Johansson
072-142 92 54
marie.johansson@svedea.se
Lär känna Marie