Företagsledningen

Svedea leds av personer som har lång erfarenhet av försäkring och stark entreprenörsanda.

Bild på Jonas Roberts
Jonas Roberts
CEO
08- 790 03 00
jonas.roberts@svedea.se

Bild på Anders Lidgren
Anders Lidgren
Chief Information Officer
08-790 03 93
anders.lidgren@svedea.se

Bild på Anna Rosenlund
Anna Rosenlund
Head of Marketing and Communications
08-128 994 05
anna.rosenlund@svedea.se

Bild på Carina Hopstadius
Carina Hopstadius
Head of HR
08-128 994 02
carina.hopstadius@svedea.se

Bild på Jonas Frid
Jonas Frid
Head of Business Area Commercial
08-128 994 61
jonas.frid@svedea.se

Bild på Daniel Karlsson
Daniel Karlsson
Head of Business Area Private
08-790 03 81
daniel.karlsson@svedea.se

Bild på Gustaf Ledin
Gustaf Ledin
Chief Digital Officer
08-790 04 40
gustaf.ledin@svedea.se

Bild på Lena Ekedahl Sjödin
Lena Ekedahl Sjödin
Head of Legal and Compliance
08-790 03 85
lena.ekedahl.sjodin@svedea.se

Bild på Malin Holmberg
Malin Holmberg
Chief Financial Officer
08-790 04 08
malin.holmberg@svedea.se