Vi jobbar på Svedea

Kundnavet

Bild på Alexander Valsberg
Alexander Valsberg
Gruppchef Kundnavet
alexander.valsberg@svedea.se

Bild på Linda Jansson
Linda Jansson
Gruppchef Kundnavet
linda.jansson@svedea.se

Bild på Anna Hjelmstedt
Anna Hjelmstedt
Kundnavet
anna.hjelmstedt@svedea.se

Bild på Beatrice Lindström
Beatrice Lindström
Kundnavet
beatrice.lindstrom@svedea.se

Bild på Christian Adolfson
Christian Adolfson
Kundnavet
christian.adolfson@svedea.se

Bild på Helena Nelson
Helena Nelson
Kundnavet
helena.nelson@svedea.se

Bild på Jessica Jonsson
Jessica Jonsson
Kundnavet
jessica.jonsson@svedea.se

Bild på Josefin Bergman
Josefin Bergman
Administrativt ansvarig kundnavet
josefin.bergman@svedea.se

Bild på Julia Palm
Julia Palm
Kundnavet
julia.palm@svedea.se

Bild på Malin Englund
Malin Englund
Kundnavet
malin.englund@svedea.se

Bild på Maria Hultin
Maria Hultin
Kundnavet
maria.hultin@svedea.se

Bild på My Frisk
My Frisk
Kundnavet
my.frisk@svedea.se

Bild på Noah Andersen
Noah Andersen
Kundnavet
noah.andersen@svedea.se

Bild på Robin Lundgren
Robin Lundgren
Kundnavet
robin.lundgren@svedea.se

Bild på Sheila Woods
Sheila Woods
Kundnavet
sheila.woods@svedea.se

Bild på Stefan Landin
Stefan Landin
Kundnavet
stefan.landin@svedea.se

Bild på Victoria Stockman
Victoria Stockman
Kundnavet
victoria.stockman@svedea.se

Privatförsäkring

Bild på Anders Mellberg
Anders Mellberg
Affärsutvecklare djur
08-790 03 31
anders.mellberg@svedea.se

Bild på Andreas Stormfjäll
Andreas Stormfjäll
Försäljning
08-790 03 15
andreas.stormfjall@svedea.se

Bild på Ann-Sofi Lyremar
Ann-Sofi Lyremar
Skadereglerare djur
08-790 03 34
ann-sofi.lyremar@svedea.se

Bild på Annette Österlund (föräldraledig)
Annette Österlund (föräldraledig)
Personskadereglerare
08-790 04 13
annette.osterlund@svedea.se

Bild på Carl Johan Hammar
Carl Johan Hammar
Försäljning/Skadereglerare båt
031-833 510
carl.johan.hammar@svedea.se

Bild på Catalina Gustafsson
Catalina Gustafsson
Säljcoach djur
08-790 03 35
catalina.gustafsson@svedea.se

Bild på Christopher Kreij
Christopher Kreij
Produktspecialist
08-790 03 22
christopher.kreij@svedea.se

Bild på Fredrik Fohlin
Fredrik Fohlin
Skadetekniker motor
0470-700 673
fredrik.fohlin@svedea.se

Bild på Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Skadetekniker motor
0470-700 674
fredrik.karlsson@svedea.se

Bild på Fredrik Lilliehöök
Fredrik Lilliehöök
Produktchef snöskoter & ATV
0696-170 42
fredrik.lilliehook@svedea.se

Bild på Göran Forsman
Göran Forsman
Försäljning båt
031-833 507
goran.forsman@svedea.se

Bild på Göran Södergren
Göran Södergren
Produktchef båt
08-790 03 11
goran.sodergren@svedea.se

Bild på Henrik Eurén
Henrik Eurén
Chef partnersamarbete
08-790 03 12
henrik.euren@svedea.se

Bild på Henrik Kellgren
Henrik Kellgren
Försäljning motor
08-790 04 12
henrik.kellgren@svedea.se

Bild på Jakob Bergman Larsson
Jakob Bergman Larsson
Produktspecialist
08-790 03 18
jakob.bergman.larsson@svedea.se

Bild på Jan Karlsson
Jan Karlsson
Business Controller
0470-700 671
jan.karlsson@svedea.se

Bild på Jerker Lindberg
Jerker Lindberg
Skadereglerare båt
08-790 03 20
jerker.lindberg@svedea.se

Bild på Jim Frogestam
Jim Frogestam
Gruppchef båtskador
08-790 03 21
jim.frogestam@svedea.se

Bild på Jonas Roberts
Jonas Roberts
Affärsområdeschef Privat
08-790 03 10
jonas.roberts@svedea.se

Bild på Julie Castaing
Julie Castaing
Personskadereglerare
08-790 03 54
julie.castaing@svedea.se

Bild på Julius Wadstein
Julius Wadstein
Produktspecialist
08-790 04 62
julius.wadstein@svedea.se

Bild på Kivan  Kaivanipour
Kivan Kaivanipour
Produktchef bil
kivan.kaivanipour@svedea.se

Bild på Lars-Göran Forslind
Lars-Göran Forslind
Skadetekniker motor
0696-170 49
lars-goran.forslind@svedea.se

Bild på Li Pettersson
Li Pettersson
Skadereglerare/jurist
08-790 03 58
li.pettersson@svedea.se

Bild på Magnus Stern
Magnus Stern
Skadetekniker motor
0696-170 47
magnus.stern@svedea.se

Bild på Maria Aksberg
Maria Aksberg
Skadereglerare båt
08-790 03 19
maria.aksberg@svedea.se

Bild på Mariska Ladan
Mariska Ladan
Skadechef motor
0696-170 51
mariska.ladan@svedea.se

Bild på Martina Eriksson
Martina Eriksson
Skadereglerare motor
0696-170 46
martina.eriksson@svedea.se

Bild på Mats Norrman
Mats Norrman
Skadereglerare motor
0696-170 52
mats.norrman@svedea.se

Bild på Mats Åström
Mats Åström
Skadereglerare motor
0696-170 43
mats.astrom@svedea.se

Bild på Mattias Nordenström
Mattias Nordenström
Skadereglerare motor
0696-170 41
mattias.nordenstrom@svedea.se

Bild på Mikael Hartzell
Mikael Hartzell
Skadereglerare båt
08-790 03 24
mikael.hartzell@svedea.se

Bild på Odd Einar Bruem
Odd Einar Bruem
Chef djurförsäkring
08-790 03 33
oddeinar.bruem@svedea.se

Bild på Olle Molin
Olle Molin
Chef affärsutveckling privat
08-790 04 10
olle.molin@svedea.se

Bild på Paul Zimmerman
Paul Zimmerman
Försäljning båt
08-790 03 13
paul.zimmerman@svedea.se

Bild på Petra Persson
Petra Persson
Skadereglerare
0696-170 50
petra.persson@svedea.se

Bild på Sofia Jönsson
Sofia Jönsson
Skadereglerare motor
0696-170 53
sofia.jonsson@svedea.se

Bild på Stefan Karlsson
Stefan Karlsson
Produktchef mc
08-790 03 17
stefan.karlsson@svedea.se

Bild på Stefan Marteliisson
Stefan Marteliisson
Produktspecialist/skadereglerare djur
08-790 03 32
stefan.marteliisson@svedea.se

Bild på Sverker Söderholm
Sverker Söderholm
Chef kund- och skadeservice
sverker.soderholm@svedea.se

Bild på Torbjörn Olsson
Torbjörn Olsson
Personskadereglerare
08-790 04 11
torbjorn.olsson@svedea.se

Bild på Ulrika Ekstrand
Ulrika Ekstrand
Skadereglerare djur
08-790 03 36
ulrika.ekstrand@svedea.se

Bild på Åsa Roos
Åsa Roos
Skadereglerare motor
asa.roos@svedea.se

Företagsförsäkring

Bild på Alexander Strindlund
Alexander Strindlund
Front office
08-790 04 54
alexander.strindlund@svedea.se

Bild på Christina Almtun
Christina Almtun
Affärsområdeschef Företag
08-790 03 03
christina.almtun@svedea.se

Bild på Emelie Pettersson
Emelie Pettersson
Skadereglerare
08-790 03 64
emelie.pettersson@svedea.se

Bild på Eva Winroth
Eva Winroth
Skadereglerare rättsskydd
08-790 03 60
eva.winroth@svedea.se

Bild på Fredrik Wiel-Berggren
Fredrik Wiel-Berggren
Controller/Affärsutvecklare Företag
08-790 03 51
fredrik.wiel-berggren@svedea.se

Bild på Gizela Ahlgren Bloom
Gizela Ahlgren Bloom
Administratör/UW-assistent
08-790 04 78
gizela.ahlgrenbloom@svedea.se

Bild på Hannah Carroll
Hannah Carroll
Skadereglerare/Skadeadministratör
08-790 03 59
hannah.carroll@svedea.se

Bild på Jonas Nilsson
Jonas Nilsson
Ansvarig Direktaffär
08-790 03 47
jonas.nilsson@svedea.se

Bild på Kaj Lamme
Kaj Lamme
Försäljningschef Företag
08-790 03 50
kaj.lamme@svedea.se

Bild på Li Pettersson
Li Pettersson
Skadereglerare/jurist
08-790 03 58
li.pettersson@svedea.se

Bild på Linda Ahlsén Seirup (föräldraledig)
Linda Ahlsén Seirup (föräldraledig)
Key account manager/säljande underwriter
08-790 03 46
linda.ahlsen.seirup@svedea.se

Bild på Louise Bonde
Louise Bonde
Skadechef Företag
08-790 03 53
louise.bonde@svedea.se

Bild på Mattias Cederholm
Mattias Cederholm
Skadereglerare
08-790 03 48
mattias.cederholm@svedea.se

Bild på Rolf Röstlund
Rolf Röstlund
Chefsunderwriter
08-790 03 55
rolf.rostlund@svedea.se

Bild på Sara Juberg (föräldraledig)
Sara Juberg (föräldraledig)
Administratör/UW-assistent
08-790 03 61
sara.juberg@svedea.se

Bild på Sven Lundkvist
Sven Lundkvist
Skadereglerare
08-790 03 56
sven.lundkvist@svedea.se

Bild på Viktor Skalin
Viktor Skalin
Ansvarig Mäklarnavet
08-790 03 52
viktor.skalin@svedea.se

Direktförsäljning

Bild på Mathias Pettersson
Mathias Pettersson
Chef direktförsäljning
mathias.pettersson@svedea.se

Bild på Lotta Sundqvist
Lotta Sundqvist
Gruppchef direktförsäljning
lotta.sundqvist@svedea.se

Bild på Andreas  Dahlberg
Andreas Dahlberg
Teamleader
andreas.dahlberg@svedea.se

Bild på Sebastian Stiegler
Sebastian Stiegler
Teamleader
sebastian.stiegler@svedea.se

Bild på Christian  Pettersson
Christian Pettersson
Försäkringsrådgivare
christian.pettersson@svedea.se

Bild på Henrik Lindström
Henrik Lindström
Försäkringsrådgivare
henrik.lindstrom@svedea.se

Bild på Jenny Eriksson
Jenny Eriksson
Försäkringsrådgivare
jenny.eriksson@svedea.se

Bild på Magnus  Markström
Magnus Markström
Försäkringsrådgivare
magnus.markstrom@svedea.se

Bild på Mattias Sjömäling
Mattias Sjömäling
Försäkringsrådgivare
mattias.sjomaling@svedea.se

Bild på PerElof Jonsson
PerElof Jonsson
Försäkringsrådgivare
perelof.jonsson@svedea.se

Bild på Pontus Bergkvist
Pontus Bergkvist
Försäkringsrådgivare
pontus.bergkvist@svedea.se

Bild på Helen  Steenbuch
Helen Steenbuch
Försäkringsrådgivare deltid
helen.steenbuch@svedea.se

Bild på Tove Näsman
Tove Näsman
Försäkringsrådgivare deltid
tove.nasman@svedea.se

Bild på Rebecka Wahlström
Rebecka Wahlström
Försäkringsrådgivare
rebecka.wahlstrom@svedea.se

Prata
med
oss!
Kontakta oss som du vill
Vardagar 8:00-18:00
Chatta med oss
Just nu är det ingen kötid
Ring oss
Just nu är det ingen kötid
Bli uppringd
Mejla oss
Vi svarar normalt inom 1 arbetsdag
Varmt välkommen att ringa oss.
Vi besvarar dina frågor om allt som rör försäkringar och mer därtill.
Mina sidor kan du logga in för att se dina försäkringar, skriva ut försäkringsbrev och ändra dina kontaktuppgifter.
Fyll i ditt telefonnummer så ringer vi dig nästkommande vardag
Mina sidor kan du logga in för att se dina försäkringar, skriva ut försäkringsbrev och ändra dina kontaktuppgifter.
Mina sidor kan du logga in för att se dina försäkringar, skriva ut försäkringsbrev och ändra dina kontaktuppgifter.