Vi jobbar på Svedea

Privatförsäkring

Bild på Alexander Strindlund
Alexander Strindlund
Kundnavet båt & motor
alexander.strindlund@svedea.se

Bild på Erika Augustsson
Erika Augustsson
Kundnavet djur
erika.augustsson@svedea.se

Bild på Gizela Ahlgreen Bloom (föräldraledig)
Gizela Ahlgreen Bloom (föräldraledig)
Kundnavet båt & motor
gizela.ahlgrenbloom@svedea.se

Bild på Jessica Jonsson (föräldraledig)
Jessica Jonsson (föräldraledig)
Kundnavet båt & motor
jessica.jonsson@svedea.se

Bild på Josefin Bergman
Josefin Bergman
Administrativt ansvarig kundnavet båt & motor
josefin.bergman@svedea.se

Bild på Julia Palm
Julia Palm
Kundnavet båt & motor
julia.palm@svedea.se

Bild på Julius Wadstein
Julius Wadstein
Kundnavet båt & motor
julius.wadstein@svedea.se

Bild på Linda Jansson
Linda Jansson
Operativ chef kundnavet båt & motor
linda.jansson@svedea.se

Bild på Malin Englund
Malin Englund
Kundnavet båt & motor
malin.englund@svedea.se

Bild på Malin Gustafsson
Malin Gustafsson
Kundnavet djur
malin.gustafsson@svedea.se

Bild på Maria Hultin
Maria Hultin
Kundnavet båt & motor
maria.hultin@svedea.se

Bild på My Frisk
My Frisk
Kundnavet båt & motor
my.frisk@svedea.se

Bild på Noah Andersen
Noah Andersen
Kundnavet djur
noah.andersen@svedea.se

Bild på Philip Wadenius
Philip Wadenius
Chef kundnavet
philip.wadenius@svedea.se

Bild på Sheila Woods
Sheila Woods
Kundnavet båt & motor
sheila.woods@svedea.se

Bild på Anders Stöök
Anders Stöök
Skadereglerare motor
0696-170 44
anders.stook@svedea.se

Bild på Annette Österlund
Annette Österlund
Personskadereglerare
08-790 04 13
annette.osterlund@svedea.se

Bild på Ann-Sofi Lyremar
Ann-Sofi Lyremar
Skadereglerare djur
08-790 03 34
ann-sofi.lyremar@svedea.se

Bild på Bengt Svensson
Bengt Svensson
Skadetekniker motor
0470-700 672
bengt.svensson@svedea.se

Bild på David Andersson
David Andersson
Skadereglerare båt
08-790 03 20
david.andersson@svedea.se

Bild på Erland Larsson
Erland Larsson
Skadereglerare båt
08-790 03 15
erland.larsson@svedea.se

Bild på Fredrik Fohlin
Fredrik Fohlin
Skadetekniker motor
0470-700 673
fredrik.fohlin@svedea.se

Bild på Magnus Stern
Magnus Stern
Skadetekniker motor
0696-170 47
magnus.stern@svedea.se

Bild på Martina Eriksson
Martina Eriksson
Skadereglerare motor
0696-170 46
martina.eriksson@svedea.se

Bild på Mats Åström
Mats Åström
Skadereglerare motor
0696-170 43
mats.astrom@svedea.se

Bild på Maria Aksberg
Maria Aksberg
Skadereglerare båt
08-790 03 19
maria.aksberg@svedea.se

Bild på Mattias Nordenström
Mattias Nordenström
Skadereglerare motor
0696-170 41
mattias.nordenstrom@svedea.se

Bild på Mikael Modin
Mikael Modin
Skadereglering och särskild utredning motor
0696-170 45
mikael.modin@svedea.se

Bild på Stefan Marteliisson
Stefan Marteliisson
Produktspecialist/skadereglerare djur
08-790 03 32
stefan.marteliisson@svedea.se

Bild på Sverker Söderholm
Sverker Söderholm
Skadechef Privat
sverker.soderholm@svedea.se

Bild på Torbjörn Olsson
Torbjörn Olsson
Personskadereglerare
08-790 04 11
torbjorn.olsson@svedea.se

Bild på Åsa Roos
Åsa Roos
Skadereglerare motor
asa.roos@svedea.se

Bild på Carl Johan Hammar
Carl Johan Hammar
Försäljning/Skadereglerare båt
031-833 510
carl.johan.hammar@svedea.se

Bild på Catalina Gustafsson
Catalina Gustafsson
Säljcoach djur
08-790 03 35
catalina.gustafsson@svedea.se

Bild på Göran Forsman
Göran Forsman
Försäljning båt
031-833 507
goran.forsman@svedea.se

Bild på Henrik Eurén
Henrik Eurén
Försäljningschef privat
08-790 03 12
henrik.euren@svedea.se

Bild på Henrik Kellgren
Henrik Kellgren
Försäljning motor
08-790 04 12
henrik.kellgren@svedea.se

Bild på Paul Zimmerman
Paul Zimmerman
Försäljning båt
08-790 03 13
paul.zimmerman@svedea.se

Bild på Stefan Karlsson
Stefan Karlsson
Försäljning motor
08-790 03 17
stefan.karlsson@svedea.se

Bild på Fredrik Lilliehöök
Fredrik Lilliehöök
Produktchef snöskoter & ATV
0696-170 42
fredrik.lilliehook@svedea.se

Bild på Göran Södergren
Göran Södergren
Produktchef båt
08-790 03 11
goran.sodergren@svedea.se

Bild på Kivan  Kaivanipour
Kivan Kaivanipour
Produktchef bil
kivan.kaivanipour@svedea.se

Bild på Olle Molin
Olle Molin
Produktchef mc och operativ chef motor
08-790 04 10
olle.molin@svedea.se

Bild på Odd Einar Bruem
Odd Einar Bruem
Chef djurförsäkring
08-790 03 33
oddeinar.bruem@svedea.se

Bild på Christopher Kreij
Christopher Kreij
Produktspecialist motor
08-790 03 22
christopher.kreij@svedea.se

Bild på Jakob Bergman Larsson
Jakob Bergman Larsson
Produktspecialist båt & djur
08-790 03 18
jakob.bergman.larsson@svedea.se

Bild på Anders Mellberg
Anders Mellberg
Affärsutvecklare djur
08-790 03 31
anders.mellberg@svedea.se

Bild på Jan Karlsson
Jan Karlsson
Business Controller
0470-700 671
jan.karlsson@svedea.se

Bild på Jonas Roberts
Jonas Roberts
Affärsområdeschef Privat
08-790 03 10
jonas.roberts@svedea.se

Företagsförsäkring

Bild på Christina Almtun
Christina Almtun
Affärsområdeschef Företag
08-790 03 03
christina.almtun@svedea.se

Bild på Fredrik Wiel-Berggren
Fredrik Wiel-Berggren
Controller/Affärsutvecklare Företag
08-790 03 51
fredrik.wiel-berggren@svedea.se

Bild på Kaj Lamme
Kaj Lamme
Försäljningschef Företag
08-790 03 50
kaj.lamme@svedea.se

Bild på Linda Ahlsén Seirup
Linda Ahlsén Seirup
Key account manager/säljande underwriter
08-790 03 46
linda.ahlsen.seirup@svedea.se

Bild på Rolf Röstlund
Rolf Röstlund
Chefsunderwriter
08-790 03 55
rolf.rostlund@svedea.se

Bild på Viktor Skalin
Viktor Skalin
Ansvarig Mäklarnavet
08-790 03 52
viktor.skalin@svedea.se

Bild på Jonas Nilsson
Jonas Nilsson
Ansvarig Direktaffär
08-790 03 47
jonas.nilsson@svedea.se

Bild på Sara Juberg
Sara Juberg
Administratör/UW-assistent
08-790 03 61
sara.juberg@svedea.se

Bild på Maria Björn
Maria Björn
UW-assistent
08-790 03 49
maria.bjorn@svedea.se

Bild på Rebecca Tellander (föräldraledig)
Rebecca Tellander (föräldraledig)
UW-assistent
08-790 03 57
rebecca.tellander@svedea.se

Bild på Louise Bonde
Louise Bonde
Skadechef Företag
08-790 03 53
louise.bonde@svedea.se

Bild på Sven Lundkvist
Sven Lundkvist
Skadereglerare
08-790 03 56
sven.lundkvist@svedea.se

Bild på Hannah Carroll
Hannah Carroll
Skadereglerare/Skadeadministratör
08-790 03 59
hannah.carroll@svedea.se

Bild på Julie Castaing
Julie Castaing
Skadereglerare
08-790 03 54
julie.castaing@svedea.se

Bild på Simon Andersson
Simon Andersson
Skadereglerare
08-790 03 48
simon.andersson@svedea.se

Bild på Eva Winroth
Eva Winroth
Skadereglerare rättsskydd
08-790 03 60
eva.winroth@svedea.se